Poslední Lennonovy podpisy jdou do aukce

V internetové dražbě na webu momentsintime bude nabídnut úplně poslední podpis Johna Lennona, který je doplněn drobným autoportrétem. Vyvvolávací cena činí 325 000 dolarů. Lennon ho věnoval v newyorském studiu Record Plant Ribeah Seminolové, která v něm tehdy pracovala. Stejný web anoncuje i prodej alba Double Fantasy, které podepsal Lennon svému vrahovi.
New York-Dnes jedenapadesátiletá Seminolová požádala 8.prosince 1980 Lennona o autogram. Ten ji namaloval malý autoportrét s věnováním For Ribeah Love John. Podepsala se na něj i Lennonova žena Yoko Ono. O necelou půlhodinu později bývalého člena Beatles zastřelil Mark Chapman.
Seminolová chce kresbu prodat, protože hurikán loni poškodil útulek pro přestárlé koně v Chesapeaku, který provozuje:"Nechci vydělávat na Johnově smrti, ale on byl milovníkem přírody a myslím, že by chtěl abych ji(kresbu) prodala kvůli koním."

"Podobných kreseb udělal Lennon možná tisíce, tato je však vyjímečná tím, že je zřejmě tím posledním, co kdy v životě dal na papír," říká organizátor inernetové aukce Gary Zimet.
Do té doby se věřilo, že posledním podpisem bývalého člena Beatles je ten, o nějž ho požádal šest hidin před smrtí jeho budoucí vrah Mark Chapman. Lennon mu podepsal obal svého posledního alba Double Fantasy. I tuto relikvii v nejbližší době nabídne web
http://www.momentsintime.com do prodeje. Obal, kde se kromě podpisu nachází i otisky prstů vraha, které posloužily k jeho usvědčení, se už jednou v aukci prodal právě na momentsintime. V roce 1999 si ho koupil neznámý fanoušek.

The Last Lennon Drawing