Lennon spal s manažerem Beatles

Brian Eppstein Londýn - Bořit mýty je bolestivé. Nejen pro autora překvapivého odhalení, ale hlavně pro obec zbožňovatelů. A právě jí zasadil těžkou ránu anglický novinář Michael Thornton, který v listu Daily Mail vynesl na světlo pikantní detaily ze života téměř svatořečeného muzikanta Johna Lennona. Thornton zveřejnění podrobností o stinných stránkách Lennonovy osobnosti perfektně načasoval. Využil pro ně pětadvacáté výročí jeho násilné smrti. Jako blesk z jasné oblohy pak mezi oslavnými tirádami o jedinečnosti zakládajícího člena skupiny Beatles působily vzpomínky, o nichž novinář mlčel dlouhé čtvrtstoletí. Vyšlo totiž najevo, že se John nemiloval pouze se ženami. Přestože nebyl gay, měl i intimní styky s mužem a oddával se s ním tvrdým sado-masochistickým praktikám. Jeho milencem byl tehdejší manažer slavné liverpoolské skupiny Brian Epstein.
Podle Michaela Thorntona, jenž se jako třiadvacetiletý redaktor listu Sunday Express seznámil v roce 1964 s tehdy devětadvacetiletým Epsteinem, byl Lennon spoluodpovědný za jeho smrt v roce 1967.

John dopřával Eppymu tvrdého sexu
K důvěrnému sblížení mezi Lennonem a Epsteinem došlo už v roce 1961. Homosexuálně zaměřený manažer se brzy ocitl v jeho područí. Moc, jíž nad ním vládl, si Lennon plně vychutnával a zacházel s ním s blahosklonnou povýšeností. "Ubohý Eppy si potrpěl na tvrdý sex a John mu ho uměl dopřát v plné míře," uvádí novinář, jemuž se Epstein před smrtí za slib mlčení vyzpovídal ze svého vztahu k spoluzakladateli Beatles.

Lennon: Ubohý bastard. Zabil se kvůli mně.
Výhrady proti vzájemnému přátelství Lennona a Epsteina měla i Brianova matka Queenie. Když je jednou objevila polosvlečené v obýváku, přivolala policii. Lennon strážcům pořádku vysvětlil, že jde o nedorozumění. Vlastně tak zabránil tomu, aby byli soudně stíháni pro homosexualitu, která v té době byla v Británii ještě trestná.
Epstein pak začal hledat útěchu v drogách a alkoholu. A když navíc přišel o post manažera Beatles, nastalou situaci už neunesl a sáhl si na život. Lennon k jeho sebevraždě později Thorntonovi řekl: "Ubohý bastard. Zabil se kvůli mně."