Come Together
John Lennon&Paul McCartney

Here come old flat top
He come grooving up slowly
He got joo joo eye ball
He one holly roller
He got hair down to his knee
Got to be a joker ´cause he´s so hard to please

Shoot!
Shoot!

He wear no shoeshine
He got walrus gumboot
He got monkey finger
He shoot Coca-Cola
He say "I know you, you know me
One thing I can tell you is you got to be free."

Come together
Right now
Over you

He bag production
He got Ono sideboard
He one spinal cracker
He got early what?
´Cause he say hair beneath under his feet
Hold you in his armchair, you can feel his disease

Come together
Right now
Over me

Shoot!
Shoot!
Shoot!

He roller coaster
He got early warning
He got Muddy Water
He one Mojo filter
He say "One and one and one is three"
Got to be good looking ´Cause he´s so hard to se.

Come together
Right now
Over me
Over you
Over there

Come together
Come together
Come together
Come together

Right!

©Northern Songs Ltd.Pozn.:Jak už napovídají Beatles kráčející po přechodu, je Come Together úvodní skladbou jejich posledního alba Abbey Road. Mimochodem, taky vám připomíná tato fotografie pohřební průvod jako mnohým fanouškům Beatles? Lennon v bílém jako kněz, Ringo jako kostelník, bosý McCartney coby mrtvý muž a průvod uzavírá ošuntělý Harrison v roli hrobníka. Původně složil Lennon tuto píseň pro amerického politika Timothy Learyho, který v roce 1969 kandidoval na post kalifornského guvernéra(proti Ronaldu Reaganovi). Leary nakonec svou kampaň prohrál a Lennon Come Together s poněkud pozměněným textem použil pro poslední album Beatles. V Americe vyšla Come Together v říjnu 1969 jako druhá strana singlu Something a umístila se na 1.místě, zatímco v Británii obsadila pouze 4.příčku.
Znalci Lennonovy tvorby jistě postřehli(viz album Rock´n´Roll), že tato píseň, včetně fráze "here come a flat top" je převzata z písně Chucka Berryho You Can´t Catch Me. Tato skutečnost byla příčinou toho, že Lennon byl hudebním publicistou Morrisem Levym obviněn z plagiátorství a musel z rozhodnutí soudu na své album Rock´n´roll(1975) nahrát tři Leviho skladby.
A jedna perlička z českých luhů a hájů nakonec - pokud máte doma desku Abbey Road vydanou českým Supraphonem, tak se podívejte dovnitř alba. Možná budete vlastníky úsporného obalu, kde na jedné straně jsou zobrazeni Beatles a na vnitřní straně Jiřina Bohdalová vypráví Pohádky z mechu a kapradí.