John Lennon
Imagine · The FilmReleased: 1972
Directed: John & Yoko
Cover photograph: Peter Fordham
Produced: Joko Films
Label: A Castle Communiations PLC Release CMV 1071


Koncem června a počátkem července 1971 začal John Lennon ve svém domě v Tittenhurst Parku poblíž Londýna nahrávat své legendární album Imagine. Nahrávání bylo průběžně filmováno a stalo se tak základem polodokumentárního filmu stejného názvu. Snímek byl ještě doplněn záběry natočenými v Tokiu(dovolená 1971), New Yorku a Londýně(záznam z demonstrace a autogramiády u příležitosti nového vydání avantgardní knihy od Yoko Ono Grapefruit).)
Hlavním tématem tohoto filmu ale zůstává filmové ztvárnění písniček z alba Imagine. Některé scénky jsou tu více a tu zase méně zdařilé. Dvě písně si zde zazpívala i Yoko Ono - Don´t Count The Waves a Mrs Lennon z jejího alba Fly(199.místo v žebříčku alb). Filmem se místy mihnou takové osobnosti jako George Harrison, Fred Astair či Andy Warhol. Pozorný divák si jistě povšimne, že na některých vložených záběrech se objeví dodatečně vložená současná tvář Yoko Ono.
Digitalizace se nevyhnula ani tomuto dílku a tak dnes můžete sehnat tento film v nové digitálně přepracované verzi(VHS) nebo DVD.


Videoclips Listing:

 1. Imagine{Lennon}
 2. Crippled Inside{Lennon}
 3. Jealous Guy{Lennon}
 4. Don´t Count The Waves{Yoko Ono}
 5. It´s So Hard {Lennon}
 6. Mrs Lennon{Yoko Ono}
 7. I Don't Want To Be A Soldier Mama, I Don't Want To Die{Lennon}
 8. Power To The People{Lennon}
 9. Give Me Some Truth{Lennon}
 10. Oh My Love{Lennon/Yoko Ono}
 11. How Do You Sleep?{Lennon}
 12. How?{Lennon}
 13. Oh Yoko!{Lennon}
 • Running time: approx. 60 minutes

Homepage