Yellow Submarine


Director: George Dunning
Released: June 17, 1968
Running time: 90 minutes

Tvůrcem tohoto kresleného filmu je německý reklamní manažer Heinz Edelman. O hudbu se zde podělili Beatles společně se svým hudebním producentem Georgem Martinem.
   Fantastický příběh se odehrává v pohádkové zemi Pepperlandu, kde během koncertu kapely Klubu osamělých srdcí podniknou úskoční Modráci protihudební útok, aby oloupili obyvatele království o hudbu, štěstí a lásku. Seržant Pepper poté odjíždí v ponorce hledat pomoc. Na své cestě se dostane až do Liverpoolu, kde se setkává s Beatles. Vezme je s sebou na palubu žluté ponorky a vydávají se společně zpátky do Pepperlandu. Cestou zažívají vzrušující dobrodružství a potkávají různé slavné osobnosti. Po návratu do pohádkové země nastává boj a Beatles za zvuků All You Need Is Love porazí zlé Modráky a úlisné Jabkáče. V celém Pepperlandu poté opět rozkvetou květiny.
  V závěrečné sekvenci filmu se na pár vteřin na plátně mihnou i živí Beatles, kteří nám připomenou, že příběh sice skončil, ale Modráci a Jabkáči jsou tu pořád, kdykoli připraveni vyrazit.

Songs Listing:
 1. Yellow Submarine{Lennon & McCartney}
 2. Only A Northern Song{Harrison}
 3. All Together Now{Lennon & McCartney}
 4. Hey Bulldog{Lennon & McCartney}
 5. It´s All Too Much{Harrison}
 6. All You Need Is Love{Lennon & McCartney}
 7. Pepperland{George Martin}
 8. Sea Of Time{George Martin}
 9. Sea Of Holes{George Martin}
 10. Sea Of Monsters{George Martin}
 11. March Of The Meanies{George Martin}
 12. Pepperland Laid Waste{George Martin}
 13. Yellow Submarine In Pepperland{George Martin}

Homepage