První manželka Johna Lennona Cynthia zemřela na rakovinu

Byla jeho múzou, přinášela mu inspiraci i lásku. Jejich vztah však přesto nevydržel a rozvedli se. Johna Lennona (†40) jí totiž odlákala Yoko Ono (82). První manželka slavného hudebníka z kultovní skupiny The Beatles po jeho odchodu však prožila život naplno. Ve středu však vyhasl. Cynthia Lennon (†75) podlehla rakovině.

Byla to ona, kdo zkrotila nezkrotitelného hudebníka Johna Lennona a poprvé ho přivedla před oltář. Když se seznámili, byla přitom zadaná. Když ji pozval na rande, oznámila mu, že je zasnoubená. „Nežádal jsem tě snad, k**va, o ruku, ne?“ odvětil jí hulvátsky. Co se škádlívá, rádo se mívá, říká se a u Cynthie a Johna tomu tak skutečně bylo. Vzali se v roce 1962 a o rok později se jim narodil syn Julian Lennon, který se později také stal hudebníkem.

Při turné s The Beatles potkával John spoustu nových žen a jednou z nich byla i jeho další manželka Yoko Ono. Ta Johna od Cynthie odloudila a v roce 1968 se rozvedli.

Na nedostatek lásky si však Cynthia nikdy nemohla stěžovat. Později se vdala ještě třikrát. O svém vztahu s Johnem Lennonem napsala i knihu. Později se přestěhovala do Španělska, kde také skonala.

V posledních týdnech bojovala s rakovinou. Boj to byl ale podle britského Daily Mailu krátký. Po jejím boku byl Julian až do poslední chvilky. Zprávu o její smrti pak umístil na Twitter.