Album Johna Lennona se známkami z dětství bude v poštovním muzeu.

Člen slavné britské skupiny Beatles John Lennon se v dětství poměrně náruživě věnoval sbírání známek a podařilo se mu nashromáždit poměrně úctyhodnou sbírku. Jeho album nyní získalo poštovní muzeum Smithsonian´s National Postal Museum ve Washingtonu, které ho chce od října zařadit mezi svoje exponáty.

   Muzeum odkoupilo sbírku od jednoho britského dealera, ale odmítá prozradit, za jakou cenu. Album obsahuje více než 550 známek z celého světa, a to i z bývalých britských kolonií, jako jsou Indie nebo Nový Zéland. Kolekce se nesoustřeďuje na známky z oblasti hudby, ale i tak může prozradit určité umělecké zájmy zpěváka slavných Beatles. Na titulní stránce alba jsou obrázky britských monarchů, k nimž jsou přimalovány modrým inkoustem vousy a kníry.
   "Jsme strašně rádi, že budeme moci vystavovat známkové album Johna Lennona z jeho dětských let", řekl zástupce muzea Wilson Hulem. "Doufám, že bude inspirovat nové sběratele. Jsou lidé, kteří si myslí, že sbírání známek není módní, ale možná je to teď přinutí se nad tím znovu zamyslet",dodal.
   Album se známkami, které byly vydány kolem roku 1950, dostal Lennon od svého bratrance Stanleye Parkese.