Terry Burrows
John Lennon
A Story In Photographs
Autor:Terry Burrows
Vydáno:Brown Partworks Ltd, London 2000(176stran, 101 fotografií, 450-650Kč)

Tato velice pěkně udělaná anglicky psaná kniha obsahuje téměř stovku fotografií, které zychycují nejen Johna Lennona osobně, ale i další osobnosti a události s ním přímo či nepřímo spojené. A tak zde můžete spatřit např. mladičkého Ringa s Harrisonem, Briana Epsteina, dnes již zapomenuté zpěváky jako Priscillu White nebo Lennonův idol z mládí Lonnie Donegana a spoustu fotek Beatles. Některé fotky jsou sice notoricky známé a pravidelně zaujímají místo v různých autobiografiích a publikacích, ale převážná většina jistě potěší všechny fanoušky Lennona a Beatles, protože není tak často prezentována. Samozřejmě, že v úvodu knihy nesmí chybět fotka šestnáctiletého Johna v kostkované košili jak s kytarou v ruce hraje na zahradní slavnosti ve Wooltonu. Jako protipól k tomuto snímku můžeme zase na konci knihy spatřit jednu z posledních fotek J.Lennona a sice tu jak se podepisuje svému vrahovi.
Je dobré, že se autoři knihy nenechali zlákat barevnými snímky, které by celé dílo jen narušily, a citlivě zvolili černobílé fotografie. Tím dali celé knize nádech jakési černobílé fotodokumentace jednoho života.
Tato publikace nepřináší žádná skandální odhalení jako R. Coleman či S. Sheveyová, ale poctivě(místy skoro idealizovaně) vypráví životní pouť jedné z ikon populární hudby.

Homepage