Vzpomínky

John Lennon
Vydáno: Pragma, 2006(300 stran, 72 fotografií, 288Kč)
ISBN: 80-7349-021-8

Yoko Ono stála u zrodu této vzpomínkové knihy, která byla vydána k Johnovým nedožitým pětašedesátinám. Celkem 73 osobností zde dostalo příležitost zavzpomínat na Johna Lennona. Z těch známějších stojí za zmínku např. Chuck Berry, Ray Charles, Bono, Peter Gabriel, James Brown, Dennis Hopper, Mick Jagger, Iggy Pop a další umělci především z hudební branže, ale svou šanci vyjádřit se k slavnému rockovému idolu dostali i známí fotografové, spisovatelé, novináři, herci a přátelé. Pro čtenáře, kteří se v této oblasti příliš neorientují je u každého jména uvedena krátká popiska s vysvětlením o koho se jedná. Některé příspěvky jsou ve formě několika vět, obrázku, básně, jiní byli naopak sdílnější a docela se rozepsali. Nejdelší příspěvek poskytl rodinný přítel Elliot Mintz(22 stran) a naopak nejkratší Norman Mailer(pouhých 5 slov).
Celkový dojem z této poměrně vydařené knihy kazí špatná kvalita zde uvedených fotografií a absence českého překladu některých anglických textů.

Dennis Hopper
VŠECHNY MOJE VZPOMÍNKY JSOU OBSAŽENY V JEHO HUDBĚ.

Norman Mailer
PŘIŠLI JSME O GÉNIA DUCHA.

Jerry Lee Lewis
V ROCE 1973 NEBO 1974 JSME HRÁLI V DIVADLE ROXY V LOS ANGELES. JOHN A NĚKOLIK DALŠÍCH KLUKŮ SEDĚLO NA BALKÓNĚ NAD NÁMI A JÁ NEVÍM, CO KOUŘILI, ALE MŮJ SAXOFONISTA SE POŘÁD NATAHOVAL A SNAŽIL SE KOUŘ NADECHNOUT. NEŽ JSEM SE NADÁL, JOHN KLEČEL U MÝCH NOHOU A LÍBAL MI BOTY! KDYŽ SE POSTAVIL, ŘEKL MI:"DÍKY, ZABIJÁKU, ŽE JSI MI UKÁZAL, JAK SE HRAJE ROCK AND ROLL." MŮJ SYN, KTERÝ STÁL VEDLE MĚ, DO MĚ RÝPNUL LOKTEM. KDYŽ JOHN ODEŠEL, ZEPTAL SE MĚ:"TATI, VÍŠ KDO TO BYL?" JEN JSEM SE ZASMÁL A ŘEKL:"JO, CHLAPČE, VÍM KDO TO BYL."

Homepage