John Lennon

Imagine Motion Picture


Front cover photo
Released: 2005
Cover Illustration by: John Lennon
This DVD label: Warner Bros Z15 72655

V roce 1988 americký režisér Andrew Solt(spolupracoval např. na filmu o Elvisovi) dokončil práci na dokumentárním filmu o Johnu Lennonovi. Z přibližně 200 hodin natočeného materiálu tak vznikl jedinečný biografický dokument, který zachycuje zpěvákovy životní osudy prakticky od dětství přes Beatles, sólovou dráhu až k tragickému prosinci 1980. Producenti filmu měli v různých částech světa dokonce své pracovníky, kteří shromažďovali zajímavé dokumenty, aby je posléze použili ve filmu. Dohled nad celým projektem měla Yoko Ono, která, jak později prozradila, byla s výsledkem velmi spokojena. Kromě připomínek a cenných rad poskytla rovněž nepřeberné množství filmového materiálu z domácího homevidea. Za spoustu natočeného materiálu může skutečnost, že jednu dobu s Johnem a Yoko chodil kameraman, který snímal téměř veškeré události z jejich života. Převážnou většinu filmu nás provází Lennonův hlas, který komentuje jednotlivé etapy svého života - zde autoři zase použily záznamy z asi 100 hodin různých interview s Lennonem. V návaznosti na tento film koncem roku 1988 vyšlo i CD Imagine:John Lennon- Music From The Original Motion Picture s písněmi z tohoto dokumentu. Zde uvedená dvoudisková verze vyšla v polské licenci Warner Brothers. První DVD disk obsahuje již zmíněný film a na druhém DVD disku jsou bonusové materiály. Obě DVD jsou samozřejmě namluvena anglicky, ale umožňují zapnout titulky ve 23 světových jazycích včetně češtiny.

Chapters Disk 1:

 1. Imagine Motion Picture(1:36:50)

Chapters Disk 2:

 1. A Tribute To John Lennon: The Man, The Music, The Memories(14:51)

 2. Režisér, producent, scénárista, střihači ale i Yoko Ono zde vyjadřují své pocity při práci na tomto filmu, zejména pak jak je osobnost Johna Lennona ovlivnila v dalším životě.
 3. John Lennon:The Truth Be Told(5:40)

 4. Tento zkrácený záznam rozhovoru Johna a Yoko pro rádio BBC byl natočen v roce 1971 na jejich tittenhurtském panství v Ascotu. Podstatně delší část tohoto rozhovoru je ale uvedena rovněž jako bonus na DVD Gimme Some Truth zachycujícím vše kolem natáčení alba Imagine.
 5. Acoustic Imagine(3:37)

 6. Tento dosud nikde neuvedený záznam velmi zdařilého akustického podání písně Imagine byl natočen v Apollo Theatre v New Yorku 17.12.1971. John a Yoko zde vystoupili na dobročinném minikoncertu jehož cílem bylo shromáždit peníze na pomoc rodinám jejichž členové byli zabiti při nepokojích ve věznici Attica State Prison
 7. Island House(8:24)

 8. Zde jsme svědky koupě malého domečku, který John s Yoko měli v plánu umístit na ostrůvek v jezírku na svém panství. Tento domek později poslouží jako hlavní rekvizita při natáčení jednoho z klipů z filmu Imagine.
 9. The Headmaster Looks Back(9:55)

 10. Závěr bonusového DVD obsahuje záznam rozhovoru s Williamem Ernestem Pobjoyem ředitelem Quarry Bank High School v Liverpoolu, kterou tehdy mladý Lennon v letech 1952-1957 navštěvoval. Pobjoy sice strávil s Lennonem pouze jeden školní rok, ale i to mu stačilo k tomu, aby poznal nejen Johnovu rebelskou povahu, ale i výrazný výtvarný talent na jehož základě mu doporučil pokračovat ve studiu na umělecké škole(Liverpool Art Institute)

Homepage