Víte, že

John Winston Lennon se narodil 9.10.1940 během těžkého náletu na Liverpool(krátce po narození byl prý umístěn pod pevnou železnou postel své matky). Jméno John dostal po dědečkovi, Winston na počest ministerského předsedy Winstona Churchila.
Yoko Ono se narodila 18.2.1933 v Tokiu - tzn., že nedávno oslavila už 90!
se zachovala amatérská nahrávka na cívkovém magnetofonu z r.1957 na které můžete slyšet písně z vystoupení skupiny The Quarry Man na zahradní slavnosti ve Wooltonu (v r.1994 byla vydražena v aukční síni v Sotheby´s).
počátkem roku 2003 Yoko Ono koupila Lennonův rodný dům na Menlove Ave, aby ho poté darovala Národnímu fondu, který ho zpřístupnil veřejnosti. Cihly z tohoto domu, které zbyly po vybourání části stěny se dokonce prodávaly na internetu.
nejstarší existující filmový záznam The Beatles je z 22.8.1962, kdy televizní tým komerční stanice Granada natočil Beatles v klubu Cavern.
v japonské Saitamě se nachází muzeum Johna Lennona.
v dubnu 1963 místo aby se vrátil do Liverpoolu k Cynthii a čerstvě narozenému Julianovi odjíždí na dovolenou s Brianem Epsteinem do Španělska. Nikdo se už nikdy nedoví jestli mezi Johnem a homosexuálním Brianem k něčemu došlo.
někteří autoři webových stránek věnovaných Lennonovi velice rádi na pozadí používají protiatomový symbol. John se s ním ale nikdy neztotožnil a pokládal ho za nevýznamnou tretku.
John Lennon byl zasažen celkem pěti speciálně upravenými střelami
Lennonův osobní strážce Doug MacDougall měl v den Lennonovy smrti dovolenou a měl nastoupit 9.prosince, kdy měl s Yoko projednávat návrhy na posílení bezpečnosti.
Lennon měl až chorobný strach z mikrovlnek a důsledně odmítal jejich používání a taky nechtěl být s nima v jedné místnosti.
avantgardní film Lennona a Yoko Ono Self Portrait sestává z detailních záběrů Lennonova penisu v různých stádiích vzrušení.
Beatles nikdy nevystupovali v JAR a veto na Lennonovu tvorbu zde trvalo až do jeho smrti.
John hrál jednu z hlavních rolí v Lesterově filmu Jak jsem vyhrál válku a jako památka na toto natáčení mu zůstanou jeho typické brýle s kulatou obroučkou, jež se stanou neodmyslitelnou součástí jeho image.
Král rokenrollu Elvis Presley nenáviděl Johna Lennona a všemožně se snažil o jeho deportaci z USA.
v roce 1965 se nechal Lennon přejmenovat na John Ono Lennon
Lennon byl velmi špatným řidičem a tak není divu, že měl v r.1969 vážnou autonehodu ze které si odnesl osmnáct stehů na hlavě(byl na prázdninách ve Skotsku s Yoko, Kyoko a Julianem).
jedním z mužů desetiletí. Společnost ATV o něm v té době natočila dokumentární film v jeho domě v Tittenhurst Parku.
Lennon vlastnil stádo chovných holštýnských krav(zlé jazyky tvrdí, že to byla finta umožňující daňový únik). Jedna z nich byla prodána za rekordní cenu - 265 000 dolarů, tj. o 30 000 dolarů vyšší než nejvyšší cena dosud dosažená.
v listopadu 1979 podepsal John Lennon poslední vůli a závěť, v níž odkázal většinu svého jmění Yoko Ono.
tichá vigilie na památku Johna Lennona, která proběhla po celém světě 14.12.1980 trvala deset minut. Byla to pětkrát delší doba než byla ve Velké Británii věnována padlým ve druhé světové válce!
v kubánské Havaně coby poslední baště světového komunismu je v parku odhalena bronzová socha Johna Lennona sedícího na lavičce. Další sochy v životní velikosti se nachází např. na městské radnici v Los Angeles a před liverpoolským letištěm.
John Lennon se prodává nejen jako plastová figurka ale můžete si ho dokonce pořídit do stavebnice LEGO(spolu s dalšími zpěváky).
9 O spojitosti Johna Lennona s číslem 9 rádi spekulují různí numerologové i fanoušci a všichni se snaží najít další a další souvislosti mezi Johnem a číslem 9...
John Lennon se narodil 9.října 1940 v 6:30 večer(6+3=9)
V Liverpoolu(který se jen tak mimochodem skládá z 9 písmen) žil, mimo jiné, na Newcastle Road č.9
B. Epstein poprvé uslyšel hrát Beatles 9.11.1961
Popisné číslo nemocnice, kde se narodil Johnův první syn Julian, bylo 126 (1+2+6=9)
9.11.1966 se John poprvé setkává s Yoko Ono na vernisáži její výstavy "Nedokončené obrazy a předměty" v Indica galerii v Londýně
Pokud sečteme všechna písmena O ve jménech John Ono Lennon a Yoko Ono Lennon dostaneme číslo 9
To že se Johnův nejmladší syn Sean Lennon narodil 9.října 1975 snad asi ví všichni...
Mezi písně ve kterých použil číslo 9 patří One After 909, Revolution N_9, #9 Dream, skladba z alba Mind Games You Are Here začíná slovem Nine!(9)
Písnička #9 Dream se nachází na 9 sólovém albu Johna Lennona Walls And Bridges, které v USA vyšlo v devátém měsíci
Sečtete-li slova refrému nejznámějšího mírového hymnusu All We Are Saying Is Give Peace a Chance vyjde Vám určitě číslo 9!
Dům Dakota ve kterém naposledy žil stojí na 72 ulici(7+2=9). Zastřelen byl tedy na 72 ulici(7+2=9) a prohlášen za mrtvého byl v 11:07 večer(1+1+7=9) v Rooseveltově nemocnci na 9.avenue. V New Yorku sice bylo 8.prosince, ale v jeho rodném Liverpoolu bylo již ráno - ráno devátého prosince
A na závěr - Johnův otec Alfred Lennon se dožil 63 let(6+3=9) a jméno Johnova nejbližšího přítele z Beatles Paula McCartneyho obsahuje 9 písmenek..
09.09.2009 vyšla kompletní reedice všech beatlesáckých alb v digitálně upravené stereo i mono verzi
Přeji Vám hodně úspěchů při hledání dalších numerologických záhad!Homepage